crmcustoms
майстерня автоматизації бізнесу

Тримайте з нами зв'язок:

+38 067 170 67 03

Oct 06

Ткаченко Максим

Торгівля в facebook - 10 причин чому купляють не у вас

Розбираємо найпоширеніші помилки тих хто торгує в соцмережах. Якщо ви виправите ці помилки та прислухаєтесь до моїх порад, ви спокійно підвищите кількість успішних замовлень в декілька раз.

1. Публікувати прямі рекламні оголошення в профільних групах.

Погодьтеся, продавати в групі де зібрались виключно виробники цієї продукції, а паблік було створено для обговорення та обміну рецептами та супутніми товарами глупо. Так є винятки з правила. Наприклад, в групах садоводів люди часто продають саджанці або посівний матеріал — бо це обмінний фонд та супутні товари для них. Або ж в групу до вас можуть прийти користувачі що шукають прямий вихід на виробника. Але ж не обов’язково публікувати рекламу в лоб. Публікуйте цікаві статті або рецепти та рекомендації. Брендуйте свої дописи, залишайте свої реквізити та контакти в описі під постом і вас обов’язково побачать.

2. Загальні рекламні оголошення без конкретної пропозиції

Загальні рекламні оголошення без будь-якого змісту, погано оформлені дуже дратують користувачів. Людина підписалася на цей паблік, щоб дізнатися чогось нового, поділитися досвідом або набути його. А натомість отримує у свою стрічку оголошення типу “Продаю ковбасу Вася”.

Публікуйте фото конкретного товару. Обов’язково розповідайте про нього в описі.

Запам’ятайте просту істину: “Експертність продає на сто відсотків краще!” Якщо публікуєте фото товару обов’язково давайте детальний опис. Це можуть бути рецепт (якщо це їжа), інструкція до застосування, відчуття під час користування, цікава історія про створення тощо.

Пригадайте: коли ви встановлювали дома металопластикові вікна, у кого ви купили — у того хто напхав вам повні кармани рекламних листівок і подарував фірмову ручку чи у того хто розпитав де ці вікна висітимуть, розказав які вікна бувають, розповів як за ними доглядати.

 

3. Ви продаєте тим кому це не потрібно

Перед тим як публікувати оголошення десять раз подумайте чи буде це цікаво саме в цій групі. Доволі дивно пропонувати послуги шиття або будівництва на сторінці де збираються грибники. Продумайте стратегію свого продажу. Абсолютно точно є сторінки де ваші послуги потрібні. Ось вам приклад з мого досвіду. Я одночасно цікавлюсь виготовленням ножів і делікатесів з м’яса. Побачивши що м’ясники дуже часто питають про якісні ножі для роботи я запропонував ковалям розмістити свою рекламу там. Тож одні знайшли збут, інші якісний інструмент для роботи.

4. Не забувайте залишати свої контакти

Це начеб то очевидна штука, але дійсно багато дописувачів не пишуть свої контактні дані за якими з ними можна зв’язатися. Так, є внутрішній месенджер фейсбук, але, наприклад я не маю на телефоні такого з певних причин. І коли я буду передивлятися стрічку я побачу ваше повідомлення, але відкладу замовлення на потім. Це якщо ваш товар мені дуже потрібен. А якщо ні, то просто буду гортати далі — спонтанна покупка не здійсниться.

Створіть гарний підпис до своїх публікацій з усіма контактними даними й збережіть в окремий файл, щоб при публікації копіювати його в рекламний пост.

5. Публікуватися у всеукраїнських пабліках якщо у вас локальний бізнес

Простий приклад. Я цікавлюсь виноградарством і в пабліку виноградарів постійно публікується один з виробників бетону. Так виноградарі інколи роблять стовпчики для шпалер з цього матеріалу. Але навряд чи вони будуть замовляти цілий міксер. Так винороби теж інколи будуються, але в цій групі зібрані тисячі людей з усієї України — ви повезете усім?

6. Дбайте про зручність замовлення

Багато хто печатає свої телефони на фото товару. Якщо це з метою захистити своє фото від того, щоб шахраї або недобросовісні торговці — ну припустимо. Хоча простого брендування (логотипу або прізвища) на фото було б достатньо і виглядало б логічніше. Якщо для замовлення, то це абсолютно неприпустимо. Пригадайте наскільки незручно пропечатувати в телефоні номер або ще гірше посилання, щоб зробити замовлення. Додавайте контакти текстом в описі.

7. Публікуватися під псевдо

Інколи торговці замість свого реального прізвища та імені підписуються жартівливими або “крутими” (насправді ні) псевдо або ніками. Не робіть цього! Люди купують у тих кому довіряють. Я ніколи нічого не куплю у людини з ніком “Дон Колбасьєро”. Нє ну реально))) Ви б купили? Навіть якщо комусь це теж здається смішним, то обов’язково знайдеться половина тих кому це не сподобається. А це означає що 50% покупців ви самі від себе відштовхнули.

8. Будьте оригінальними

Пам’ятайте що таких як ви в стрічці дуже багато. Зараз не радянські часи колі усім усього не вистачало, а якщо щось і було то трошки і то не усім)))

Виграє той хто буде більш оригінальним і унікальним. Але з урахуванням усіх попередніх пунктів))

9. Відповідайте на замовлення одразу

Ніхто не чекатиме пів дня поки ви підтвердите заявку. В інтернеті повно таких самих товарів. Нормальною швидкістю вважається 15 хвилин. Далі вірогідність того що клієнт замовить в іншого буде зростати з кожною хвилиною.

10. Підтверджуйте оплату

Так це не впливає на кількість продаж напряму. Але ви ж хочете, щоб вашим клієнтам було зручно з вами, і як наслідок вони б повертались знову і знову, а ви мали багато схвальних відгуків і ще один найефективніший і такий рідкісний канал збуту - “сарафанне радіо”.

 

І висновки наостанок. Робіть усе щоб вашим клієнтам було зручно з вами. Будьте оригінальними. Не дратуйте своїх клієнтів і створюйте людям корисний контент. Повірте це обов’язково вам повернеться!)))

 

CRMCUSTOMS

майстерня автоматизації бізнесу

Режим роботи:

Понеділок — п'ятниця з 9 - 19
Суббота, неділя — вихідний.

У вихідні ви теж можете залишити заявку, але зателефонуємо ми вам  не  одразу.

Юридична інформація:

Ми на зв'язку:

tm@crmcustoms.com

+380671706703